Prezent dla pracownika trendy 2023

Jeśli tu jesteś to być może – tak jak ja – mierzysz się z wyzwaniem, jakim jest pozyskanie i utrzymanie dobrych pracowników w organizacji. Zjawisko wielkiej rezygnacji, inflacja, wojna, pandemia, czy nowe przepisy – wszystko to składa się na mieszankę wybuchową, w której nikt jeszcze nie stworzył idealnej recepty, jak działać. To od takich ludzi jak Ty czy ja zależy przyszłość przedsiębiorstw. Bez względu na to, czy zajmujesz się pracownikami bezpośrednio (jako dział HR, właściciel itp.), czy tylko dostałeś zadanie stworzenia prezentów dla pracowników, zamieszczam tu kilka wskazówek, które zapewne okażą się pomocne. Sprawdź sam pomysły na prezent dla pracownika.

Prezent dla pracownika – inspiracje

 

Zanim zagłębimy się w inspiracje, zadaj sobie 3 pytania.

  1. Dla kogo ma być prezent?
  2. Jaki jest jego cel (okazja)?
  3. Jaki masz budżet?

Prezent dla pracownika biurowego może być nieco inny niż dla pracownika produkcji, choć to nie jest regułą. Grupa docelowa jest istotna przy generowaniu pomysłów, aby możliwie jak najskuteczniej trafić w potrzeby i gusta obdarowanych.

prezent-dla-pracownika

Cel – podobnie jak grupa docelowa – może być bardzo różny. Najczęściej firmy inwestują w prezenty dla pracowników z okazji różnych świąt, urodzin, wydarzeń (takich jak jubileusz firmy), czy coraz bardziej popularne w Polsce ostatnio – prezenty wynikające z troski o pracowników w trudnych sytuacjach. Jest to spowodowane zmianami na rynku pracy i oprócz standardowych welcomepacków czy upominków dla pracowników, którym przybywa nowego członka rodziny, tworzymy zestawy zdrowia psychicznego, fizycznego czy usprawniające organizację pracy.
W przypadku celu warto odpowiedzieć sobie na pytanie o wartości firmy – czy prezent ma być ich odbiciem? Na przykład gdy ważną wartością w firmie jest ekologia, warto również w prezencie wybrać produkty ekologiczne. Spójność w przekazie na każdym szczeblu działania firmy dodaje wiarygodności i pomaga utożsamiać się z tymi wartościami. Kultura firmy (wizja, misja i cel) mogą być celem uzupełniającym, a nie głównym, dzięki temu nadadzą odpowiedni kierunek generowaniu pomysłów.

Jeśli celem upominku jest uświadomienie pracownikom, że firma dba o ich zdrowie i komfort pracy – w takim wypadku najlepiej sprawdzą się zestawy typu Mental Health czy Zdrowe Plecy.

Określenie budżetu i ilości zestawów jest kluczowe na etapie generowania pomysłów. Znając odpowiedzi na pozostałe pytania uzyskujemy konkretną wskazówkę dotyczącą możliwości. W zależności od budżetu i ilości podejmujemy decyzję dotyczącą znakowania, opakowania, wysyłki – a co najważniejsze – zawartości. Doświadczenie pokazuje, że nawet przy niewielkim budżecie, ale przy odpowiedniej kreatywności, da się „wyczarować” prezenty, które zachwycają odbiorców.

prezent dla pracownika

Oryginalne prezent dla pracownika

 

Gdy w grę wchodzi wyjątkowo ważna okazja, celujemy w zupełnie inną półkę produktową. Współpracujemy z wieloma znanymi markami, takimi jak: Hugo Boss, Wittchen, Pierre Cardin, JBL i inni. Gdy potrzebny jest elegancki prezent dla pracownika, często wybór pada na produkty wysokiej jakości, które na lata towarzyszą obdarowanej osobie.

 

Śmieszne upominki

 

W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z pytaniem o śmieszne prezenty dla pracowników, które wywołają uśmiech na twarzy i będą dopasowane do millenialsów i gen z. Gdy w grę wchodzi wywoływanie śmiechu, wtedy do akcji wkracza nasz Dział Kreatywny, dla którego humor jest integralną częścią dnia (w końcu nic tak dobrze nie wpływa na kreatywność jak śmiech 😉). Niejednokrotnie realizowaliśmy produkcję gadżetów na drukarkach 3d, aby zrealizować odważne wizje dla klientów.

A jeśli chcesz zapoznać się z naszymi propozycjami prezentów dla pracowników, koniecznie zajrzyj tu: prezenty.

Nie przegap kolejnego artykułu

Zostaw swój e-mail, a poinformujemy Cię o zbliżających się artykułach, nowościach i promocjach.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lubisz super okazje? Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię o promocjach.