Gadżety eventowe – trendy 2023

Sezon na gadżety eventowe trwa w pełni i jeszcze przez długie tygodnie będziemy cieszyć się obfitością wydarzeń organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Co za tym stoi, przed nami miesiące intensywnej pracy nad pomysłami i realizacją imprez, które mają do osiągnięcia wyznaczone cele. Jest to również odpowiedni moment na to, by podzielić się naszymi obserwacjami na temat trendów eventowych 2023 roku.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Czym są eventy i jakie są ich przykładowe rodzaje
  • Jakie trendy zaobserwowaliśmy w tym roku
  • Przykłady i inspiracje gadżetów eventowych — trendy 2023

 

 

Czym są eventy?

Eventy to specjalne wydarzenia organizowane przez firmy w celu osiągnięcia określonych celów, takich jak budowanie relacji z klientami, zwiększenie zasięgu marki, pozyskanie nowych klientów i utrzymanie już istniejących relacji biznesowych. Eventy pozwalają firmom na bezpośrednie dotarcie do swojej grupy docelowej oraz oferowanie im wartościowej treści i dobrej zabawy. Ponadto są doskonałą okazją do przetestowania nowych produktów i usług oraz uzyskania bezpośredniej opinii od klientów na ich temat.

W ramach eventów organizowane są różne rodzaje imprez, takie jak:

  • konferencje — spotkania biznesowe, na których przedstawiane są prezentacje, Gadżety eventowe - konferencjadyskusje lub wykłady w celu wymiany wiedzy, lub nawiązania kontaktów biznesowych,
  • targi — imprezy handlowe, na których wystawcy prezentują swoje produkty lub usługi, a zwiedzający mają okazję porównać oferty różnych firm,
  • koncerty — wydarzenia muzyczne, na których artyści wykonują swoje utwory przed publicznością,
  • festiwale — duże, wielodniowe imprezy z różnymi atrakcjami, takie jak koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty itp.,
  • imprezy charytatywne — głównym celem jest pozyskiwanie środków i wsparcia w danej sprawie oraz wzbudzenie potrzebnego zainteresowania tematem poruszanym przez agencję,
  • imprezy firmowe — wydarzenia organizowane przez firmy dla swoich pracowników lub klientów, takie jak pikniki, bankiety, imprezy integracyjne lub spotkania networkingowe,
  • eventy sportowe — wydarzenia związane ze sportem, takie jak mecze, turnieje, biegi, triatlon czy zawody żeglarskie.

 

 

Gadżety eventowe — trendy 2023

 

Zapewne nikogo nie zaskoczę gdy napiszę, że w ostatnich latach branża eventowa przeżywała ogromne trzęsienie ziemi, które wymusiło zmianę statusu quo. Sytuacja już od jakiegoś czasu jest w miarę ustabilizowana i zmierza w kierunkach spójnych z trendami obowiązującymi w biznesie ogólnie. Dzięki współpracy z organizatorami różnych wydarzeń widzimy, jak zmieniły się oczekiwania klientów do proponowanych rozwiązań. Jednak zauważamy kilka dość silnie zarysowanych trendów:

Doświadczenia personalizowane do odbiorców — gadżety eventowe

Gdyby ktoś prowadził ranking na słowo roku w agencjach reklamowych z naszej branży, to słowo PERSONALIZACJA nosiłoby koronę zwycięzcy od mniej więcej 5 lat. Rozwój technologii sprawia, że personalizacja doświadczeń użytkowników/uczestników jest nie tylko atrakcyjna dla odbiorców naszego projektu, ale przede wszystkim opłacalna biznesowo. Stąd rosnące znaczenie personalizacji doświadczeń uczestników eventów.
Jakie gadżety na event wybrać by zaspokoiły potrzebę personalizacji doświadczeń?
Takie, które będą spójne z doświadczeniami uczestników. Warto na początku stworzyć mapę empatii naszego uczestnika, by wczuć się w sytuację, które napotka na swojej drodze.

Na przykład jeśli organizujemy piknik w plenerze, gadżetem, który realnie przyda się podczas samego wydarzenia, będzie breloczek z żelem do mycia rąk. Impreza organizowana na świeżym powietrzu dość często stwarza okazje do „brudzenia rąk” 😉. Piknik jest wydarzeniem, podczas którego przewidziane jest spożywanie posiłków, a to wymaga czystych rąk.
Wybierając żel (lub chusteczki) do mycia rąk, podarujesz uczestnikowi rozwiązanie problemu, przed którym najprawdopodobniej prędzej czy później stanie.

Jeśli organizujesz targi czy festiwal, możesz swoim uczestnikom podarować na wejściu opaski do mierzenia ile kroków, jakie zrobią przez cały dzień. Taki gadżet połączony z odpowiednią aplikacją, może być świetną podstawą do zorganizowania konkursu z nagrodą dla osoby, która zwiedzi najwięcej. 😉 Jednocześnie, dzięki dodaniu do tego elementów grywalizacji, zachęcisz uczestników do zwiedzenia całej mapy Twojej imprezy.

Współpraca i networking

Wiele eventów biznesowych (szkolenia, targi czy konferencje) są od zawsze idealnym miejscem do budowania kontaktów biznesowych i poznawania nowych osób.

Jednak w niewielu przypadkach jest to główny cel eventu. Nie każdy uczestnik ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Aby ułatwić ich nawiązywanie, możesz podarować uczestnikom specjalne opaski, wlepy czy przypinki, które będą przekazywały informacje innym osobom.
Na przykład za pomocą koloru określą, czy dany uczestnik jest otwarty na nowe kontakty, albo którą grupę uczestników wydarzenia reprezentuje (pracodawca-pracownik, wystawca, duża firma, mała firma — w zależności od wydarzenia mogą to być różne informacje).

Zrównoważony rozwój

W dzisiejszych czasach, organizatorzy eventów oraz ich uczestnicy coraz bardziej zdają sobie sprawę z wpływu, jaki wywierają na środowisko naturalne oraz społeczeństwo. W roku 2023 możemy spodziewać się zwiększonego nacisku na organizowanie wydarzeń zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, minimalizujących wpływ na środowisko naturalne oraz propagujących ideę społecznej odpowiedzialności.

Jakie gadżety z nadrukiem na event sprawdzą się w przypadku tego trendu?

Na przykład na wejściu na festiwal możesz udostępnić uczestnikom wielorazowe kubki na smyczy, z których będą mogli pić napoje kupowane na wydarzeniu. Ograniczy to zużycie jednorazowych kubków i zapewni pamiątkę, którą warto zabrać ze sobą o domu.
Catering możesz zorganizować z myślą o społecznej odpowiedzialności, oferując na przykład ciasteczka wykonane przed osoby Głuche, wspierając w ten sposób pracę osób zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy.

Technologia a gadżety eventowe

Rozwój technologii w ostatnich latach wpłynął znacznie na branżę eventową. W roku 2023 możemy spodziewać się dalszego wzrostu znaczenia nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, wirtualna oraz rozszerzona rzeczywistość.

Oprócz rozwoju rzeczy takich jak hologramy reklamowe, technologia wkradła się również w budżetowe gadżety reklamowe.

Przykładem takich drobiazgów mogą być breloki z NFC, które mogą łączyć się z wybranymi urządzeniami, odsyłając do konkretnej strony internetowej.

Bardzo dużą popularnością cieszą się również gadżety podchodzące do technologii od drugiej strony — zamiast ją wykorzystywać, chronią przed zagrożeniami, które za sobą niesie. Na przykład karty z blokerem RFID, które chronią nasze karty przed kradzieżą pieniędzy.

Eventy hybrydowe

Z uwagi na potrzebę kontaktu i interakcji z innymi ludźmi, można spodziewać się, że hybrydowe eventy, łączące elementy zarówno online, jak i offline, będą cieszyć się popularnością w roku 2023.

A jakie gadżety sprawdzą się w przypadku wydarzeń hybrydowych?
Na przykład video prezentacje, które otrzymają uczestnicy stacjonarni, na których będą wgrane materiały. Te same materiały możesz przesłane drogą elektroniczną do uczestników online, dzięki czemu obie grupy będą miały zapewniony taki sam dostęp do niezbędnych informacji.

 

Jakie gadżety eventowe sprawdzą się na Twoją imprezę?

 

Każdy przypadek jest inny, zależy od czasu, budżetu i charakteru imprezy. Dlatego, aby produkty były skuteczne, ważna jest w nich personalizacja, personalizacja i jeszcze raz personalizacja.

I nie mam na myśli personalizacji w kontekście znakowania, choć to ogromny element sukcesu gadżetu reklamowego. Personalizacja jako dobór gadżetu do konkretnej potrzeby, jaką posiadasz. Tak, by był przemyślany, użyteczny i przekazywał sobą jasną treść. Chcesz dowiedzieć się, co według nas sprawdziłoby się w Twoim przypadku? Napisz do nas, a otrzymasz darmową ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

Nie przegap kolejnego artykułu

Zostaw swój e-mail, a poinformujemy Cię o zbliżających się artykułach, nowościach i promocjach.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lubisz super okazje? Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię o promocjach.