Kalendarze reklamowe 2024 – dlaczego specjaliści HR się nimi interesują?

W szybko zmieniającym się świecie HR, bycie zorganizowanym i na bieżąco z ważnymi datami jest kluczem do sukcesu, ale to nie jest główny powód zainteresowania kalendarzami reklamowymi.
Coraz więcej badań naukowych dowodzi, że prowadzenie odręcznego kalendarza ma korzystny wpływ na nasz mózg.
Właśnie dlatego kalendarze reklamowe na rok 2024 stały się gorącym tematem wśród specjalistów HR. Kalendarze te nie tylko służą jako poręczne narzędzie do śledzenia świąt i ważnych wydarzeń, ale także stanowią wyjątkową okazję dla firm do promowania swojej marki, angażowania pracowników oraz dbanie o nich. Dzięki przyciągającym wzrok projektom i spersonalizowanym wiadomościom kalendarze te służą jako stałe przypomnienie wartości i celów firm. Specjaliści HR rozumieją, jak ważne jest

wspieranie pozytywnego środowiska pracy i podnoszenie morale pracowników, a kalendarze reklamowe są doskonałym sposobem na osiągnięcie obu tych celów. Włączając branding swojej firmy do tych kalendarzy, nie tylko przypominasz pracownikom o ważnych datach, ale także wzmacniasz kulturę firmy i tworzysz poczucie jedności. Nic więc dziwnego, że specjaliści HR chętnie poszukują kalendarzy reklamowych na 2024 rok – są one potężnym narzędziem do skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi i angażowania pracowników.

Kalendarze reklamowe

Dlaczego prowadzenie kalendarza papierowego jest lepsze od prowadzenia kalendarza elektronicznego?

Wiele badań naukowych dowodzi, że prowadzenie kalendarza papierowego ma szereg korzyści, które przewyższają możliwości kalendarzy elektronicznych. Podczas gdy elektroniczne narzędzia mogą być wygodne i mobilne, istnieją pewne aspekty pisania ręcznego, które stawiają je na wyższym poziomie.

Pisanie odręczne odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu mózgu i wpływa na nasze procesy poznawcze. Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierownictwem Ewy Ose Askvik i Audrey L. H. van der Meer [1] dowodzą, że pisanie ręczne poprawia pamięć. W trakcie pisania odręcznego (nawet za pomocą pióra elektronicznego!), mózg wykazuje zwiększoną aktywność w obszarach związanych z pamięcią i kodowaniem informacji. Okazuje się, że aktywność neuronów w tych obszarach jest kluczowa dla procesu uczenia się. Zatem prowadzenie kalendarza papierowego, które wymaga pisania odręcznego, może stymulować te obszary mózgu i zapewnić nam optymalne warunki do zapamiętywania informacji.

Kalendarze reklamowe

Pisanie ręczne ma również inne korzyści poznawcze. Badania przeprowadzone przez prof. Audrey van der Meer i F.R. van der Weel [2] wykazały, że pisanie ręczne aktywuje czuciowo-ruchowe rejony mózgu i angażuje więcej zmysłów, takich jak wzrok, słuch i dotyk. Dzięki temu procesowi mamy możliwość lepszego skoncentrowania się na tym, czego się uczymy. Ponadto, pisanie odręczne pozwala na spowolnienie procesu myślowego, dając nam czas na refleksję i zastanowienie się nad przekazem. To z kolei prowadzi do bardziej precyzyjnego i wyraźnego przekazywania myśli oraz doskonalenia umiejętności językowych.

Prowadzenie papierowego kalendarza ma również swoje zalety w kontekście komunikacji i zapamiętywania informacji. Otrzymanie odręcznie napisanego listu, podobnie jak prowadzenie papierowego kalendarza, jest doświadczeniem, które wyróżnia się jakością i większym oddziaływaniem emocjonalnym w porównaniu do wiadomości elektronicznych [3]. Ponadto, badania przeprowadzone przez Diakidoy i współpracowników [4] oraz Furnham i współpracowników [5] potwierdzają, że czytanie z papieru sprzyja lepszemu poznawczemu przyswajaniu informacji w porównaniu do materiałów audio-wizualnych czy audiobooków.

W świetle powyższych badań naukowych możemy jednoznacznie stwierdzić, że prowadzenie kalendarza papierowego ma swoje niezastąpione korzyści. Pisanie odręczne angażuje mózg w inny sposób, poprawia pamięć, umożliwia refleksję i precyzyjne przekazywanie myśli.

Kalendarze reklamowe 2024 — korzyści

Reklamowe kalendarze to nie tylko praktyczne narzędzie do śledzenia dat i terminów, ale także skuteczne narzędzie marketingowe. Dzięki nim firmy mogą promować swoje produkty i usługi, budować świadomość marki oraz angażować klientów i pracowników. W przypadku specjalistów HR, reklamowe kalendarze stanowią doskonałe narzędzie do zarządzania zasobami ludzkimi, planowania rekrutacji i budowania pozytywnego środowiska pracy.
Dlaczego reklamowe kalendarze są ważne dla specjalistów HR?
Specjaliści HR mają wiele zadań do wykonania, takich jak zarządzanie rekrutacją, szkoleniami, ocenami pracowniczymi czy planowaniem urlopów. Dlatego posiadanie narzędzia, które pozwala na efektywne zarządzanie czasem i terminami, jest niezwykle ważne. Reklamowe kalendarze oferują taką możliwość, umożliwiając pracownikom HR śledzenie ważnych dat, takich jak święta, terminy szkoleń czy dni wolne od pracy.
Ponadto kalendarze reklamowe 2024 pozwalają na budowanie pozytywnego środowiska pracy i zwiększanie zaangażowania pracowników poprzez personalizację i dodanie elementów identyfikacji wizualnej firmy. Pracownicy mają wtedy stałe przypomnienie o ważnych wartościach i celach organizacji, co wzmacnia więzi z firmą i tworzy poczucie przynależności.

Kalendarze reklamowe 2024

Przykłady reklamowych kalendarzy

Kalendarze reklamowe 2024 dla specjalistów HR mogą przybierać różne formy i kształty. Oto kilka przykładów, które mogą posłużyć jako inspiracja

  1. Kalendarz z motywem związanym z branżą – na przykład z ilustracjami przedstawiającymi różne aspekty pracy.
  2. Kalendarz z cytatem motywacyjnym na każdy miesiąc – taki kalendarz może być dodatkową dawką inspiracji dla pracowników i przypomnieniem o ważnych wartościach firmy.
  3. Kalendarz z miejscem na notatki – taki kalendarz umożliwia pracownikom zapisywanie ważnych informacji czy uwag dotyczących ich pracy.
  4. Kalendarz eko – z wklejką z papieru z nasionami, wykonane z materiałów z recyklingu (lub do recyklingu), z papieru z trawą czy z papieru z kamienia.

Kalendarz o nietypowym wyglądzie – dzięki możliwościom technologicznym dzisiejsze kalendarze wyglądają tak, że zapiera dech w piersiach. Sprawdź możliwości znakowania w katalogu Kalendarze 2024 albo zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie.

Kalendarze reklamowe

Wskazówki dotyczące tworzenia skutecznego reklamowego kalendarza
Aby reklamowy kalendarz był skutecznym narzędziem do zarządzania HR i budowania zaangażowania pracowników, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek:
1. Personalizacja – dodawanie elementów identyfikacji wizualnej firmy, takich jak logo czy hasło reklamowe, pozwala na wzmocnienie przekazu i budowanie wiarygodności marki.
2. Jasne oznaczenie ważnych terminów – umieszczanie na kalendarzu ważnych dat i terminów, takich jak święta, szkolenia czy spotkania z pracownikami, pozwala na lepszą organizację pracy i świadomość pracowników.
3. Atrakcyjny design – kalendarz powinien być estetyczny i przyciągający wzrok, co zwiększa szanse na jego regularne używanie przez pracowników.
4. Uwzględnienie potrzeb i preferencji pracowników – warto zebrać opinie pracowników na temat reklamowego kalendarza i uwzględnić je przy jego tworzeniu. To pozwoli na stworzenie kalendarza, który będzie odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom pracowników.

Przyszłość reklamowych kalendarzy

Reklamowe kalendarze są coraz bardziej popularne wśród specjalistów HR, ponieważ stanowią skuteczne narzędzie do zarządzania czasem, planowania rekrutacji i budowania zaangażowania pracowników. Dzięki personalizacji i atrakcyjnemu designowi, kalendarze reklamowe 2024 są nie tylko praktyczne, ale także stanowią stałe przypomnienie o wartościach i celach firmy.

Bibliografia:
[1] Askvik, E. O., van der Well, F. R., & van der Meer, A. L. H. (2020). The Importance of Cursive Handwriting Over Typewriting for Learning in the Classroom: A High-Density EEG Study of 12-Year-Old Children and Young Adults. Frontiers in Psychology, 11, 1810.
[2] van der Meer, A. L. H., & van der Weel, F. R. (2017). Only Three Fingers Write, but the Whole Brain Works: A High-Density EEG Study Showing Advantages of Drawing Over Typing for Learning. Frontiers in Psychology, 8, 706.
[3] Furnham, A., & al., e. (1989). The primacy of print: Immediate cued recall of news as a function of the channel of communication. The Journal of general psychology, 116(3), 299-306.
[4] Diakidoy, I.-A. N., & al., e. (2005). The relationship between listening and reading comprehension of different types of text at increasing grade levels. Reading Psychology, 26(1), 55-80.
[5] Furnham, A., & al., e. (2001). The Medium Is the Message: The Relationship Between Language Comprehension and Memory. Applied Cognitive Psychology, 15(2), 139-156.

Nie przegap kolejnego artykułu

Zostaw swój e-mail, a poinformujemy Cię o zbliżających się artykułach, nowościach i promocjach.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lubisz super okazje? Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię o promocjach.